چه بخوریم تا فرزندمان دختر شود

ارسال شده توسط

مواد غذایی که خوردن آن ها احتمال دختر شدن جنین را افزایش می دهد، موادی هستند که اسیدیته داخل دستگاه گوارش را بیشتر کرده و در نتیجه این حالت در داخل واژن نیز بیشتر می شود. محیط اسیدی تر واژن، به بقای سلول های اسپرم کمک کرده و احتمال دختر شدن جنین را افزایش می دهد. قلیایی بودن محیط، با افزایش احتمال پسر شدن فرزند ارتباط مستقیم دارد.

اگرچه پژوهش های بسیاری نشان می دهد که رژیم اسیدی تا ۳ ماه قبل از تلاش برای بارداری، به دختر شدن فرزند کمک می کند، اما این روش برای مدت طولانی مناسب نبوده و به سلامت بدن مادر آسیب می رساند. چرا که موجب آسیب های جدی به سلامتی مانند زخم می شود.

در هر صورت این حقیقت وجود دارد که خانم هایی که می خواهند فرزند دختر داشته باشند، باید رژیم غذایی  خاصی را پیش گیرند. به همین منظور در این مقاله به بررسی ۵ مورد از بهترین خوراکی هایی پرداخته ایم که امکان دختر شدن جنین را افزایش می دهد. به نظر شما کدامیک از این مواد غذایی و میوه ها تاثیر بیشتری دارند؟ از مادرهایی که در این زمینه اطلاعاتی دارند، می خواهیم که تجارب خود را با ما به اشتراک گذارند.

انواع توت

berry

انواع توت سفید، توت فرنگی، شاتوت، بلولبری و هر مدل توت تاثیر بی اندازه ای در دختر شدن جنین دارد. چرا که PH واژن را کاهش داده و احتمال زنده ماندن سلول اسپرم را بیشتر می کند. گذشته از آن، توت ها کالری کم تری داشته و مطالعات بسیاری ثابت کرده اند که کالری کمتر احتمال دختر شدن فرزند را افزایش می دهد. طبق آمار، افرادی که ۳ تا ۴ ماه پیش از تلاش برای بارداری، از غذاهای کم کالری مصرف می کنند، فرزند آن ها دختر شده است.

پس اگر می خواهید بدانید که با خوردن کدام میوه دختر دار می شوید، ابتدا توت های زیادی بخورید.

دانه ها و حبوبات

seed

یکی از دلایلی که دانه ها و حبوبات برای خانم هایی که می خواهند از فرزند دختر باردار شوند ضروری است، وجود منیزیم و سلنیوم در این مواد است. دانه ها به تقویت استخوان ها و سیستم ایمنی بدن شما نیز کمک کرده می کند. چرا که سرشار از آنتی اکسیدان ها بوده و آن دو ماده ی معدنی یاد شده به افزایش احتمال دختر شدن جنین کمک می کند. نگرانی از افزایش وزن نباید دلیلی بر نخوردن دانه ها باشد چرا که با استفاده از یک رژیم غذایی خوب شامل گندم، برنج قهوه ای، جو ذرت می توان از افزایش وزن نیز جلوگیری کرد.

لوبیا

beans

مصرف لوبیا قرمز، سفید، چیتی و غیره به خانم هایی که می خواهند دارای فرزند دختر شوند توصیه می شود. درست مثل دانه ها، لوبیا نیز سرشار از منیزیم می باشد. همچنین لوبیا منبعی غنی از فیبر است که به کنترل افزایش وزن کمک می کند. با جلوگیری از افزایش وزن و داشتن یک رژیم غذایی غنی از پروتئین، آهن و کربوهیدارت ها، و همچنین مصرف لوبیا، این فرضیه تایید می شود که افرادی که از وزن کمتری برخوردارند، احتمال بیشتری در داشتن فرزند دختر دارند.

شیر

milk

متخصصین تغذیه و متخصصین زنان و زایمان همه بر این باورند که مصرف شیر برای تمام مادرانی که می خواهند باردار شوند و بخصوص افرادی که می خواهند نوزاد دختر داشته باشند، ضروری است. پس به همین منظور باید تا ۳ ماه پیش از تلاش برای بارداری، نوشیدن شیر را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. شیر حاوی مقدار زیادی کلسیم و مواد معدنی می باشد که در دختر شدن جنین تاثیر فراوانی دارند.

همچنین pH شیر نزدیک به ۶٫۵ بوده و حاوی اسید لاکتیک است که اسیدیتی بودن محیط واژن را افزایش می دهد. در هر صورت با تمام فوایدی که شیر دارد، مصرف روزانه بیش از ۷۵۰ میل از آن می تواند اسید معده را بیش از افزایش داده و موجب ریفلاکس معده شود. روزانه مصرف ۳ لیوان شیر و یا یک لیوان شیر همراه با یک لیوان ماست توصیه می شود نه بیشتر.

ماهی تن

canned-salmon

لیست مختصر ما با ماهی تن به اتمام می رسد. ماهی تن برای خانم ها بسیار مفید است چرا که سرشار از ویتامین دی و پروتئین می باشد. این ماهی احتمال دختر شدن جنین را افزایش می دهد.  برای مثال می توانید آن را همراه با سبزیجات، تخم مرغ و لیمو مصرف کنید که هم غذایی کم کالری باشد و هم اینکه طعم خوبی داشته باشد.