هالووین

ارسال شده توسط

هالووین جشن سنت ها و خرافات است. این روز حد فاصلی بین پاییز و زمستان و زندگی و مرگ است. به نظر می رسد که این روز به جشن باستانی سلیک ها باز می گردد. هالووین مراسمی است که روز ۳۱ اکتبر در بسیاری از کشورها جشن گرفته می شود.

این مراسم از جشن های قدیمی مغرب زمین بوده است. بسیاری بر این باورند که هالووین از سنت های بریتانیا، ایرلند بوده که ممکن است ریشه های بت پرستی داشته باشد. اما بعدها این جشن به عنوان هالووین مسیحی ها معروف شد.

برخی از کارهایی که در این روز انجام می شود شامل موارد روبرو می باشد: پوشیدن لباس های عجیب، کنده کاری کدو تنبل، بازی هایی چون پیش گویی، روشن کردن فانوس و آتش، مهمانی، تزئین های متفاوت، خواندن داستان های ترسناک و دیدن فیلم های ترسناک و غیره. برخی دیگر نیز باور دارند که باید در این روز به کلیسا رفته و به عبارت بپردازند. همچنین بالای قبر مرده های خود شمع روش می کنند. برخی از مردم از خوردن گوشت در روز هالووین خودداری کرده و تنها میوه هایی مانند سیب می خورند. د

ر قرن هشتم، پاپ گرگوری سوم اولین روز از نوامبر را به شهدا اختصاص داده بود و این روز تعطیل اعلام شد. سپس برخی سم های سوون ها نیز در این روز گنجانده شد. شب قبل از آن روز به عنوان شب تمام یادگاران (All Hollows’ Eve) و سپس با نام Halloween شناخته شد. به تدریج این روز بین مردم جا افتاد و تبدیل به مراسمی رسمی گشت.

تصاویر بهترین لباس ها برای هالوین:

بهترین لباس های هالووین

بهترین لباس های هالووین

جالب ترین لباس های هالووین

جالب ترین لباس های هالووین

بهترین لباس هالووین برای کودکان

بهترین لباس هالووین برای کودکان

ترسناک ترین لباس های هالووین

ترسناک ترین لباس های هالووین

لباس هالووین

لباس هالووین