ضروری ترین وسایل سفر

ارسال شده توسط

یکی از بهترین حالت های سفر این است که همراه با خانواده یا دوستان وسایل مورد نیازتان را بردارید و با وسیله ی شخصی خود هر کجا که دوست دارید بروید. کیف و کوله تان را برداشته اید، باک ماشینتان را از بنزین پر کرده اید، موبایل و تبلت را شارژ کرده و آماده رفتن به سفر شده اید.

گاهی ممکن است کمی از راه را برویم و وسایلی که فراموش کرده بودیم برداریم را به یاد  آوریم. بعضی از وسایل در سفر بسیار مهم هستند. تاپ لیست ۶ مورد از ضروری ترین وسایل سفر را برای شما فهرست کرده است. به نظر شما چه وسیله ای برای سفر کردن ضروری تر است؟ شما وقتی قصد مسافرت کردن دارید، اولین وسیله ای که بر می دارید چیست؟ تجارب خود را با ما به اشتراک گذارید.

موسیقی
musics

موسیقی

یکی از مهمترین مواردی که حین سفر با وسیله ی نقلیه خود باید به آن توجه کنید، موسیقی است. در طول راه و جاده، گوش دادن به یک موسیقی زیبا همیشه حال فرد را بهتر و لذت فضا را بیشتر می کند. اگر ماشین شما پلیر دارد که هیچ، اما اگر نداشت می توانید از یک DVD پلیر یا اسپیکرهایی که به موبایل وصل می شوند استفاده کنید. از موسیقی هایی استفاده کنید که تمام سرنشین های ماشین از شنیدن  آن ها لذت ببرند. اما اگر شما یکی از سرنشین هایی هستید که سلیقه موسیقیتان شبیه به بقیه همسفر ها نیست، می توانید یک هدفون خوب بردارید و با آرامش به موسیقی دلخواه خود گوش سپارید.

خوراکی
food

خوراکی

برای اینکه در ماشین خسته و کسل نشوید، باید خوراکی هایی بردارید که در ماشین قابل خوردن بوده و حال شما را بهتر کند. همچنین اگر یک وعده ی غذایی را در راه هستید، وسایل آن وعده را نیز از منزل بردارید چرا که ممکن است در جاده و حین راه جایی برای خرید مواد غذایی پیدا نکنید و هیچ رستورانی هم نباشد. چای، میوه و آجیل از بهترین خوراکی هایی هستند که باید با خود همراه داشته باشید.

نقشه
map

نقشه

اکثریت افراد برای استفاده از نقشه، به موبایل های خود روی می آورند. اما باید احتمال خاموش شدن موبایل حین راه یا قطع شدن اینترنت را بدهید. آن موقع چه کار می کنید؟ اگر در حال رفتن به جایی هستید که مسیر را به درستی بلد نیستید، استفاده از یک نقشه بسیار کمک کننده خواهد بود. چرا که اگر مسیر را گم کنید ممکن است مضطرب شده و حال خوب سفر کردن از شما گرفته شود. می توانید پیش از اینکه به سفر روید، از مسیر انتخابی خود پرینت بگیرید.

شارژر
charger

شارژر

با پیشرفت تکنولوژی، بیشتر مردم به تلفن های همراه، تبلت و یا لپ تاپ های خود وابستگی بی اندازه ای پیدا کرده اند. یکی از وسایلی که پیش از سفر باید از برداشتن ان اطمینان حاصل شود، شارژر وسایل الکترونیکی است. چرا که در صورت مثلا خاموش شدن تلفن همراهتان در حین مسیر، تا اینکه مکانی را برای خرید یک شارژر پیدا کنید، حتما عصبی شده و نمی توانید به اندازه ی کافی از سفر خود لذت ببرید.

جعبه کمک های اولیه

first-aid-kit

شما هیچ وقت نمی دانید در جاده چه پیش خواهد آمد. دل درد و سردرد یکی از شایع ترین بیماری های در سفر است. چرا که شرایط آب و هوایی از شهری به شهر دیگر تغییر پیدا کرده و تا بدن شما به شرایط جدید عادت کند ممکن اس کمی حالتان بد شود. به همین منظور باید قرص های مسکن همراه خود داشته باشید. همچنین وسایلی مانند آنتی بیوتیک، چسب زخم و پماد را همراه خود ببرید تا اگر دچار زخم شدید بدون هیچ نگرانی آن را رفع کنید.

متکا و ملحفه

pillow-and-blanket

متکا و ملحفه

ممکن است در جاده خسته شده و تصمیم بگیرید کمی استراحت کنید. استراحت کردن در جاده یکی از لذت بخش ترین و در عین حال خطرناک ترین کارهاست! اگر افراد دیگری نیز همراه شما هستند، می توانید به سادگی گوشه ای استراحت کنید و از جاده لذت ببرید.

 

بی شک مهمترین قسمت سفر، همسفرهای شما هستند. پس سعی کنید همراه با خانواده، دوستان و افرادی که دوستشان دارید به سفر رفته تا روزهای به یاد ماندنی و خاطره انگیزی را برای خود ثبت کنید.