بهترین خوراکی های خواب آور

ارسال شده توسط

بهترین خوراکی های خواب آور را می شناسید؟ 

اگر تنها یک موضوع باشد که هر روز یا بهتر است بگوییم تمام شب های سال می تواند آزار دهنده باشد و روی تمام جریان زندگی و سلامتی فرد تاثیر بگذارد، خواب است. خواب خوب و با کیفیت از بسیاری از بیماری ها جلوگیری کرده، جسم و فکر شما را سلامت نگه داشته و جریان افکار و زندگی شما را در طولانی مدت سالم نگه می دارد. برخی از افراد از داروهای خواب آور استفاده می کنند که این کار اصلا درست نیست. چرا که با استفاده از این داروها مشکلات کم خوابی تبدیل به بی خوابی مگر در صورت خوردن قرص می شود. فناوری، اضطراب، نوشیدنی های کافئین دار و غیره همه منجر به مشکلات در خواب می شوند.
تاپ لیست در این پست به معرفی بهترین خوراکی های خواب آور می پردازد. اگر شما هم تجربه ای در این زمینه دارید و میوه یا غذایی پیش از خواب می خورید که به خواب بهتر و عمیق تر شما کمک می کند، تجارب خود را با ما به اشتراک گذارید.


 • بهترین خوراکی های خواب آور آب آلبالو
  1
     آب آلبالو
  23%
  رای دهید
  نوشیدن نصف لیوان آب آلبالو و گیلاس یکی از راه های ساده برای داشتن خوابی بهتر است. آب آلبالو و گیلاس یک درمان بی خوابی طبیعی است چرا که سرشار از تریپتوفان می باشد. تریپتوفان یک آمینو اسید ضروری است که به سروتونین تبدیل می شود. سروتونین خود به ملاتونین تبدیل شده و به چرخه خواب کمک می کند. این چرخه با پایین آمدن دمای بدن و کار روی سیستم مرکزی اعصاب شروع می شود. نظر شما درباره ی آب آلبالو چیست؟ آیا در درمان بی خوابی کمک می کند؟
 • بهترین خوراکی های خواب آور سنبل الطیب
  2
     سنبل الطیب
  15%
  رای دهید
  سنبل الطیب یک گیاه است که ریشه ی آن استفاده های بسیاری مانند آرام بخش و خواب آور دارد. سنبل الطیب با افزایش مقدار گابا (گاما آمینوبوتیریک اسید) کار می کند که به تنظیم فعالیت سلول های عصبی کمک کرده و تاثیر آرام بخش دارد. به دلیل اثر آرام بخشی این گیاه از آن در مهار اضطراب و استرس نیز استفاده می شود. می توانید 1 قاشق سنبل الطیب خشک شده را دم کرده، دمنوشی از این گیاه درست کنید و پیش از خواب نوش جان کنید. آیا سنبل الطیب بهترین و موثرترین گیاه خواب آور است؟ اگر نظر شما موافق است رای خود را ثبت نمایید.
 • بهترین خوراکی های خواب آور توت ها
  3
     توت ها
  12%
  رای دهید
  توت ها، گیلاس و آلبالو همه در این دسته قرار دارند و همانطور که مشاهده می کنید، آب آلبالو به عنوان یکی از بهترین خوراکی ها معرفی شده است. این میوه ها دارای تریپتوفان بوده که به سروتونین و در نهایت ملاتونین تبدیل می شوند. این ماده ی شیمیایی برای خواب بسیار ضروری است، اما بدن ما برای تامین این ماده نیاز به منابع خارجی دارد. اگرچه می توان ملاتونین را به صورت یک قرص مکمل طبیعی دریافت کرد، اما میوه هایی هستند که به افزایش تولید ملاتونین کمک می کنند.
 • بهترین خوراکی های خواب آور موز
  4
     موز
  10%
  رای دهید
  از دیگر میوه های حاوی ملاتونین که به افزایش خواب نیز کمک می کند، موز است. موز حاوی تریپتوفان، پتاسیم و منیزیم است که به استراحت ماهیچه ها کمک می کند. مصرف یک عدد موز 30 دقیقه پیش از خواب، به داشتن خوابی آرام و عمیق کمک می کند. اگر طعم موز را دوست ندارید می توانید از ترکیب آن با شیر استفاده کنید تا طعم بهتری به خود بگیرد. نظر شما درباره ی تاثیر موز روی خواب چیست؟ آیا به عنوان بهترین خوراکی خواب آور به آن رای می دهید؟
 • بهترین خوراکی های خواب آور شیر گرم
  5
     شیر گرم
  10%
  رای دهید
  آیا نوشیدن شیر شما را خواب آلوده می کند؟ شاید دلیل علمی ای برای این امر وجود نداشته باشد اما حتما بی تاثیر هم نیست. چرا که تجربه ی افراد بسیاری نشان داده مصرف شیر گرم پیش از خواب آرامش بخش بوده و به خوابی راحت کمک می کند. شیر گرم عضلات و ذهن شما را آرام می کند و شما را یک قدم به خواب نزدیک تر خواهد کرد. آیا شما هم از افرادی هستید که پیش از خواب یک لیوان شیر گرم می نوشند؟
 • بهترین خوراکی های خواب آور بابونه
  6
     بابونه
  9%
  رای دهید
  از قدیم بابونه به عنوان یکی از گیاه های دارویی خواب آور استفاده شده است. این گیاه به ماهیچه ها و عضلات شما استراحت داده و دارای ماده ای است که به گیرنده های گابا متصل شده و روی سیستم مرکزی اعصاب و خواب تاثیر می گذارد. در هر صورت این گیاه طعم خوبی داشته و به شما احساس خستگی و خواب آلودگی منتقل می کند. می توانید آن را به صورت دم نوش تهیه کرده و یا تی بگ های آن را خریداری نمایید. نظر شما درباره ی تاثیر بابونه روی خواب چیست؟
 • بهترین خوراکی های خواب آور کربوهیدارت
  7
     کربوهیدارت
  7%
  رای دهید
  شاید باور نکنید که مصرف کربوهیدرات ها روی افزایش میزان خواب تاثیر گذار است. تریپتوفان ها برای تاثیر گذاری روی خواب باید سد خونی مغز را رد کنند. سد خونی مغز، یک مکانیسم فیلتر کننده مویرگ ها است که حامل خون به مغز و بافت نخاع می باشد و راه مواد مشخصی را مسدود می کند. این موضوع در مطالعات انجام شده حدود 100 سال پیش ثابت شد. دانشمندان جوهری آبی به جریان خون حیوانات تزریق کرده و مشاهده کردند که بافت تمام بدن به جز مغز و بافت نخاعی آبی شد. خوردن کربوهیدرات ها به تریپتوفان در عبور از سدها کمک می کند. مصرف مقداری نان یا اسنک پیش از خواب، به خوابی بهتر کمک خواهد کرد.
 • بهترین خوراکی های خواب آور منیزیم
  8
     منیزیم
  4%
  رای دهید
  یکی از مهمترین مواد معدنی برای بدن که بیشتر ما کمبود آن را داریم، منیزیم است. منیزیم نقش مهمی در عملکرد گیرنده های گابا ایفا می کند. در نتیجه منجر به آرامش سیستم مرکزی اعصاب شما شده و شما را برای خوابی آرام آماده می سازد. برای تامین منیزیم بدن خود می توانید از مکمل های غذایی نیز استفاده کنید.
 • بهترین خوراکی های خواب آور بادام
  9
     بادام
  4%
  رای دهید
  بادام سرشار از منیزیم است، منیزیم هم یک ماده معدنی ضروری برای خواب با کیفیت می باشد. بادام دارای پروتئین نیز می باشد که سطح قند خون را تنظیم می کند. ثابت بودن قند خون حین خواب، به خوابی با کیفیت و عمیق منجر شده و از پریدن حین خواب نیز جلوگیری می کند. می توانید همراه با وعده ی شام خود بادام میل کرده و یا پیش از خواب چند عدد بادام بخوریدو
 • بهترین خوراکی های خواب آور پنیر و کراکر
  10
     پنیر و کراکر
  1%
  رای دهید
  در گذشته مردم بر این باور بودند که شیر گرم منجر به خواب آلودگی می شود و همانطور که مشاهده می کنید ما هم در فهرست خود به آن اشاره نموده ایم. اما واقعیت اینجاست که نه تنها شیر بلکه تمام لبنیات این ویژگی را دارند. کلسیم موجود در پنیر، شیر، ماست و دوغ به ایجاد حس خواب آلودگی کمک می کند. همچنین ماهیچه ها و عضلات را شل کرده و از لحاظ فیزیکی نیز آماده ی خواب خواهید شد.
11