بهترین نقاشان جهان

ارسال شده توسط

بهترین نقاشان جهان را می شناسید؟
نقاشی یک فرآیندی است که طی آن رنگ روی بوم یا کاغذ نقش می شود. به فردی که این کار را انجام می دهد، نقاش می گویند. نقاشی از رشته های هنرهای تجسمی است که قدمتی دیرینه دارد. از قدمت آن می توان به نقاشی های انسان های اولیه از حیوانات و شکارچیان اشاره کرد.
قدیمی ترین نقاشی ای که از آن اطلاعاتی وجود دارد، در گروته شاو فرانسه وجود دارد که با استفاده از افرای قرمز و رنگدانه های سیاه رنگ و حک شده است. این نقاشی از نمونه ای از نقاشی های غار است در تمام دنیا وجود داشته است.
در دنیا آثار نقاشی بسیاری وجود دارد که میان آن ها می توانیم به معروف ترین اثر در سراسر دنیا به نام “مونالیزا” اشاره نماییم. این نقاشی ها توسط نقاشان بسیار برجسته ای در سراسر دنیا کشیده شده است.
تاپ لیست سعی داشته تا بهترین هنرمندهای نقاش دنیا را در این پست خود معرفی کند. اما تاپ لیست اشاره می کند که هنرمندان رتبه بندی نداشته و نمی توان آثار آن ها را درجه بندی نمود.
از خوانندگان این پست می خواهیم نظرات خود را درباره ی کارهای این هنرمندان برجسته با ما به اشتراک بگذارند.
** بهترین نقاش های معاصر ایران نیز برای شما فهرست شده اند.


 • بهترین نقاشان جهان لئوناردو داوینچی
  1
     لئوناردو داوینچی
  19%
  رای دهید
  لئوناردو داوینچی در سال 1452 متولد شده و در سال 1519 درگذشته است. او دانشمند، نقاش، موسیقیدان و ریاضیدان ایتالیایی است که در دوره ی رنسانس زندگی می کرد. بسیاری او را با استعدادترین فردی می دانند که تا به حال در این دنیا بوده است. نظریه های داوینچی بیش از چند هزار صفحه است که ثبت شده اما طرح های ساخت سلاح او، هرگز ساخته نشدند. معروف ترین اثر او، تابلوی مونالیزا است که در سال 1503 کشیدن آن را آغاز کرد و تا سال 1507 به طول انجامید.
 • بهترین نقاشان جهان پابلو پیکاسو
  2
     پابلو پیکاسو
  16%
  رای دهید
  پابلو پیکاسو، در سال 1881 متولد شده و در سال 1973 درگذشته است. او نقاش و شاعر اسپانیایی است که سبک کوبیسم را به وجود آورد. او در فرانسه زندگی می کرده و از مهمترین و تاثیرگذارترین هنرمندان قرن 20 محسوب می شود. دوره ی فعالیت هنری به دوره ی آبی و رز تقسیم می شود. در دوره ی آبی به دلیل تاثیرگیری از خودکشی دوست خود، بیشتر از رنگ های تیره استفاده می کرد. اما بعد از برقراری اولین نمایشگاه خود در بارسلونا، به پاریس رفت. آنجا سبک کار او به طور محسوسی تغییر پیدا کرد. این دوره، دوره ی صورتی پیکاسو یا دوره رز نام گرفت که دوشیزگان آوینیون از نمونه کارهای آن دوران است.
 • بهترین نقاشان جهان ون گوگ
  3
     ون گوگ
  14%
  رای دهید
  ونسان ون گوگ، در سال 1853 هلند متولد شد و در سال 1890 در گذشت. ون گوگ از هنرمندان موثر و مهم قرن بیست محسوب می شود که روی نقاشی پرتره، خودنگاره، منظره، طبیعت و غیره کار می کرده است. بسیاری از کارهای معروف ون گوگ در دو سال پایانی عمر کوتاه او کشیده شده اند. ون گوگ مبتلا به بیماری روانی بود، و بریدن گوش خود گواه این امر است. او در افسردگی عمیقی به سر می برد، در دو ماه اخر زندگی خود 90 نقاشی کشید.
 • بهترین نقاشان جهان کلود مونه
  4
     کلود مونه
  12%
  رای دهید
  اوسکار کلود مونه، در سال 1840 متولد شده و در سال 1926 درگذشته است. او نقاش فرانسوی است که بنیانگذار امپرسیونیسم می باشد. نقاشی های او با \"دریافتی از طلوع آفتاب\" کشیده شده اند. اولین نمایشگاه امپرسیونیسم در سال 1874 برگزار شد، که مونه در آن نمایشگاه آثار خود را در معرض نمایش گذاشت. از سال 1899 به کشیدن نیلوفرهای آبی روی آورد و در سال 1921، محلی برای نگاهداشتن تابلوهای او برقرار شد.
 • بهترین نقاشان جهان رامبرانت
  5
     رامبرانت
  9%
  رای دهید
  رامبراند هارمنزون وان راین در سال 1606 متولد شده و در سال 1669 درگذشت. او نقاش هلندی است که از کارهای روبنس و هونتهورست نیز ایده گرفته است. از آثار معروف او می توان به \"سنگسار کردن استیون قدیس\"، \"درس آناتومی دکتر نیکلاتولپ\"، \"سه صلیب\"، \"شام در امائوس\" و غیره اشاره نمود. او با مردم و محیط پیرامون خود رابطه ی چندانی نداشت و به نظرش مردم قدر کارهای او را نمی دانستند.
 • بهترین نقاشان جهان میکل آنژ
  6
     میکل آنژ
  8%
  رای دهید
  میکلانجلو بوناروتی یا میکل آنژ، در سال 1475 متولد شده و در سال 1564، در گذشته است. او نقاش، مجسمه ساز، شاعر و معمار ایتالیای است که از معروف ترین چهره های رنسانس ایتالیا نیز می باشد. از مهمترین و موثرترین کارهای میکل آنژ تندیس داوود است که شبیه به یک معجزه بود. این مجسمه از سنگ مرمر ساخته شده و توجه همه را به خود جلب کرد. از دیگر آثار هنر او می توان به \"مادونای روی پله\"، \"جنگ دو پیکر\"، \"باخوس مست\" و غیره اشاره نمود.
 • بهترین نقاشان جهان سالوادور دالی
  7
     سالوادور دالی
  6%
  رای دهید
  سالوادور فلیپه ژاسینتو دالی، در سال 1904 در اسپانیا متولد شد و در سال 1989 از دنیا رفت. سالوادور دالی نقاش فراواقع گرا بوده که برای آثار خود دراین سبک، معروفیت پیدا کرد. معروف ترین اثر او \"تداوم حافظه\" است که در سال 1931 خلق شد. او در زمینه هایی چون عکاسی و مجسمه سازی نیز به فعالیت پرداخت. سالوادور دالی، داشتن سبیل های متفاوت خود که در سال 2010، محبوبیت ویژه ای بین جوان ها پیدا کرد را مهمترین ویژگی شخصیتی خود خواند.
 • بهترین نقاشان جهان رافائل
  8
     رافائل
  6%
  رای دهید
  رافائل سانتسیو یا رافائل سانتی، نقاش و معمار ایتالیایی در دوره ی رنسانس زندگی می کرده است. او در سال 1483 متولد شده و در آوریل سال 1520 درگذشته است. رافائل تاثیر زیادی از لئوناردو داوینچی و میکلانژ گرفته است. گوته، شاعر آلمانی درباره ی رافئل گفته که او طرز تفکری یونانی داشت و همراه با میکل آنز و داوینچی، از بهترین هنرمندان آن دوران بوده است. چهره ی مریم مقدس و چهره ی کاسیتیون از جمله آثار معروف او است.
 • بهترین نقاشان جهان پیر آگوست رنوآر
  9
     پیر آگوست رنوآر
  4%
  رای دهید
  پیر آگوست رنوآر در سال 1841 در فرانسه متولد شده و در سال 1919 در گذشته است. رنوآر نقاشی را از جوانی آغاز کرد. رنوآر ابتدا به سبک نقاشی های چینی علاقه داشت، اما سپس به سبک نقاشانی مانند مونه روی آورد که در مکتب اکپرسیونیسم فعالیت داشتند. در کارهای این نقاشان سوژه های طبیعی و فضای آزاد را می توان دید. برخی از آثار معروف رنوآر به شرح روبرو هستند: ضیافت شب، آسیای گالت، تاب و لوژ.
 • بهترین نقاشان جهان پل سزان
  10
     پل سزان
  1%
  رای دهید
  پل سزان در سال 1839 متولد شده و در سال 1906 میلادی در گذشته است. پل سزان نقاش فرانسوی است که در سبک پست امپرسیونیسم (پسادریافتگر) فعالیت داشته است. سزان را می توان از تاثیرگذارترین و مهمترین نقاشان مدرن فرانسه دانست. پیکاسو از نرکیب بندی سطوح او در کوبیسم استفاده کرد و ماتیس به شیوه ی رنگ آمیزی های سزان، علاقه مند بود. از میان آثار او می توان به \"جاده ای در شان تی یی\"، \"عمو دومینیگ\" و \"همسر سزان ارتنس فیکه\" اشاره کرد.
11