بهترین فواید قهوه

ارسال شده توسط

بهترین فواید قهوه را می شناسید؟

قهوه از نوشیدنی های بسیار رایج در سراسر جهان است که ار دانه ای آسیاب شده قهوه تشکیل می شود. قهوه از گیاه های بومی آفریقا و جنوب شرق آسیا است. این گیاه از آفریقا به سایر جهان پخش شده است. وقتی میوه ی گیاه قهوه می رسد، دانه های آن را برداشت و سپس خشک می کنند.
در دین اسلام، که نوشیدنی های الکی حرام شمرده شده، قهوه را به عنوان جایگزینی برای نوشیدنی های الکی معرفی کرده اند. قهوه یک نوشیدنی بسیار سلامت می باشد که سرشار از آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی برای سلامتی شما می باشد.
اگر چه به کرات از مضرات قهوه شنیده ایم، اما مطالعات بسیاری روی فواید آن شده که در کاهش احتمال بروز بسیاری از بیماری ها، موثر است.
تاپ لیست در این پست خود به معرفی بهترین فواید قهوه پرداخته است. آیا شما هم از طرفداران این نوشیدنی هستید؟ نظرات شما درباره ی فواید و مضرات آن چیست؟ از شما می خواهیم که نظرات خود را با ما به اشتراک گذاشته و به بهترین تاثیر مثبت که تجربه کرده اید، رای دهید یا آن را به لیست ما اضافه نمایید.
بهترین برندهای قهوه را نیز برای شما فهرست کرده ایم.


 • بهترین فواید قهوه افزایش انرژی
  1
     افزایش انرژی
  20%
  رای دهید
  یکی از فواید قهوه، افزایش انرژی است و به شما کمک می کند تا از احساس خستگی، خواب آلودگی و کرخت بودن رها شوید. قهوه دارای مقدار زیادی کافئین است که از موثرترین روانگردان های طبیعی می باشد. پس از نوشیدن قهوه، کافئین وارد خونه شما شده و به مغز شما نفوذ می کند. در مغز نیز یک انتقال دهنده ی عصبی به نام آدنوزین را مسدود می کند. قهوه بسیاری از عملکردهای مغز مانند سطح انرژی، حافظه و غیره را در شما افزایش خواهد داد.
 • بهترین فواید قهوه چربی سوزی
  2
     چربی سوزی
  15%
  رای دهید
  آیا می دانستید که در بیشتر مکمل های چربی سوزی، قهوه وجود دارد؟ دلیل خوبی نیز برای این اتفاق وجود دارد. کافئین یکی از چند ماده ی طبیعی است که به چربی سوزی کمک می کند. مطالعات بسیاری نشان داده اند که کافئین سطح متابولیسم بدن را بین 3 الی 11 درصد افزایش می دهد. البته این اتفاق برای قهوه خورها رخ نمی دهد، چرا که بدن آنها به کافئین عادت کرده و واکنش نشان نمی دهد.
 • بهترین فواید قهوه بهبود عملکرد فیزیکی
  3
     بهبود عملکرد فیزیکی
  13%
  رای دهید
  کافئین موجب تحریک سیستم عصبی شده، سیگنال هایی به سلول های بدن می فرستد که چربی های بدن را از بین می برد. اما باعث افزایش سطح اپینفرین یا آدرنالین خون خواهد شد. این هورمون \"مبارزه یا پرواز\"، برای آمادگی بدن برای فعالیت های فیزیکی طراحی شده است. پس طبیعی است که کافئین بین 11 الی 12% روی افزایش فعالیت های فیزیکی و بدنی، تاثیرگذار باشد.
 • بهترین فواید قهوه مواد مغذی ضروری در قهوه
  4
     مواد مغذی ضروری در قهوه
  12%
  رای دهید
  قهوه خیلی بیشتر از یک نوشیدنی تیره رنگ است که شما می بینید. در دانه ای قهوه مواد مغذی بسیار وجود دارد که برای بدن ضروری هستند. یک فنجان قهوه شامل مواد روبرو می شود: 11% ویتامین 2B، 6% ویتامین B5، 3% منگنز و پتاسیم و 2% منیزیم.
 • بهترین فواید قهوه کاهش احتمال ابتلا به دیابت نوع 2
  5
     کاهش احتمال ابتلا به دیابت نوع 2
  10%
  رای دهید
  امروزه یکی از شایع ترین بیماری ها بین مردم دیابت نوع 2 است که حدود 300 میلیون در جهان به آن مبتلا هستند. مطالعات و تحقیق های بسیاری روی مردم حاکی از آن دارد که افرادی که مقدار بیشتری قهوه مصرف می کنند، بین 23 الی 50% احتمال کمتری در ابتلا به دیابت نوع 2 دارند. این میزان بین افراد مختلف تفاوت داشته است اما کافئین به کاهش قند خون کمک کرده که منجر به کاهش ابتلا به دیابت می شود.
 • بهترین فواید قهوه کاهش احتمال ابتلا به آلزایمر
  6
     کاهش احتمال ابتلا به آلزایمر
  10%
  رای دهید
  همانطور که پیش تر نیز گفته شد، قهوه حافظه را افزایش می دهد. آلزایمر از شایع ترین بیماری های عصبی بین مردم و دلیل اصلی ابتلا به زوال عقل در جهان است. این بیماری روی افرادی با 65 سال سن تاثیر می گذارد. متاسفانه هیچ درمانی برای بیماری آلزایمر وجود ندارد. اما راه کارهای بسیاری بر پیشگیری از ابتلا به آلزایمر وجود دارد. یکی از راه کارها، خوراک سالم و ورزش است، اما نوشیدن قهوه نیز می تواند تاثیر بسزایی بگذارد.
 • بهترین فواید قهوه کاهش احتمال ابتلا به پارکینسون
  7
     کاهش احتمال ابتلا به پارکینسون
  6%
  رای دهید
  بیماری پارکینسون، دومین بیماری رایج عصبی است که در بیشتر در افراد مسن دیده می شود. این بیماری، با لرزش بدن در حالت استراحت همراه است. این بیماری با مرگ نورون های دوپامین در مغز ایجاد می شود. این بیماری نیز درمانی نداشته و به همین علت پیشگیری از آن، از اهمیت بسیاری برخوردار است. تحقیقاتی که روی این بیماری شده نشان داده که افرادی که قهوه می خورند بین 32 الی 60% کمتر به پارکینسون مبتلا خواهند شد.
 • بهترین فواید قهوه سلامت کبد
  8
     سلامت کبد
  5%
  رای دهید
  کبد یکی از اعضای مهم در بدن است که روی عملکرد صدها ارگان در بدن تاثیر می گذارد. بیماری های متعددی هستند که روی سلامت کبد تاثیر می گذارند که بین آن ها می توان به چربی کبد، هپاتیت و غیره اشاره داشت. برخی از بیماری ها تبدیل به شرایطی به نام سیروز شده که طی آن کبد با بافت اسکار زخم جایگزین می شود. قهوه کبد را در برابر ابتلا به سیروز محافظت می کند. افرادی که روزانه بیش از 1 فنجان قهوه میل می کند، تا 80% کمتر به این بیماری مبتلا می شوند.
 • بهترین فواید قهوه شادی بخشی
  9
     شادی بخشی
  3%
  رای دهید
  افسردگی از بیماری های شایع ذهنی بین مردم است که به میزان قابل توجهی روی امید به زندگی و کیفیت زندگی تاثیر می گذارد. این بیماری بسیار رایج شده به طوری که 4.1% از مردم آمریکا به آن مبتلا هستند. در سال 2011، در دانشگاه هاروارد روی یک خانمی که روزانه بیش از 4 فنجان قهوه می نوشید، آزمایشی انجام شد که نشان داد او نسبت به افرادی که قهوه نمی خورند تا 20% احتمال کمتری از ابتلا به افسردگی دارد.
 • بهترین فواید قهوه کاهش ابتلا به برخی سرطان ها
  10
     کاهش ابتلا به برخی سرطان ها
  1%
  رای دهید
  امروزه یکی از شایع ترین علت های مرگ و میر بین مردم در سراسر دنیا، سرطان است. قهوه از بروز دو سرطان در مردم جلوگیری می کند؛ سرطان کبد و سرطان خون. علاوه بر پیشگیری از سرطان، قهوه به سلامت قلب نیز کمک می کند. بسیاری گفته اند که قهوه فشار خون را تا مقداری بالا می برد، این امر درست است اما اگر به طور معمول قهوه بنوشید دیگر این اتفاق در شما روی نخواهد داد. به هر حال افرادی که دارای فشار خون بالا هستند باید در مصرف قهوه کمی وسواس خرج دهند و با پزشک متخصص خود مشورت کنند.
11