بهترین راه های شاد بودن در محیط کار

ارسال شده توسط

اگر فکر می کنید که باید عاشق شغلتان باشید تا بتوانید در محیط کار شاد باشید، این مطلب را بخوانید. اینجا به شما از تاثیرات انتخاب ها و عادت های روزانه ی شما روی میزان شاد بودنتان گفته ایم.
بیشتر مردم اینطور فکر می کنند که اگر یک نفر در دنیا وجود دارد که از محیط کار خود راضی بوده و لذت می برد، آن نفر من هستم. من به دیگران کمک می کنم تا در زندگی خود لت بیشتری را تجربه کنند. من باید همیشه شاد باشم. اما نیستم!
برای اینکه در محیط کار خود شاد باشید، باید نسبت به احساس خود در آن محیط آگاهی و تسلط داشته باشید. مطالعات زیادی نشان داده اند که برای اینکه در محیط کار خود مثبت باشید، راه کارهای بسیار ساده ای وجود دارد که نیاز به ایجاد تغییرات چندانی ندارند. نوع چیدمان و دکوراسیون محل کار، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای مثال می توانید کنار میز خود، از گلدان های زیبایی استفاده نمایید. 

تاپ لیست ده مورد از بهترین راه های شاد بودن در محیط کار را برای شما فهرست کرده است. شما برای اینکه در محیط کار خود شاد باشید و روحیه ی مثبتی داشته باشید چه کارهایی انجام می دهید؟ آیا موارد نوشته شده در این لیست را قبول دارید؟ نظرات خود را با ما و دیگر کارمندان خواننده ی این پست، به اشتراک گذارید. 


 • بهترین راه های شاد بودن در محیط کار روز خود را با یک یادداشت خوب شروع کنید
  1
     روز خود را با یک یادداشت خوب شروع کنید
  17%
  رای دهید
  احساسی که در ابتدای روز دارید، روی احساس شما در باقی روز نیز تاثیرگذار خواهد بود. در یکی از مطالعات انجام شده در دانشگاه پنسیلوانیا، محققان روی حالات و عملکرد فروشندگان تحقیق کردند. افرادی که در ابتدای روز حال خوبی داشتند، در ادامه ی روز نیز موثرتر بوده و تعامل های مثبت ترین نیز داشتند. پس در شروع صبح به یاد بسپارید که باید احساس خوبی داشته باشید. برای اینکار می توانید نوشیدنی گرم صبحگاهی خود را، بنشینید، بدون عجله و با چند دقیقه آرامش نوش جان کنید.
 • بهترین راه های شاد بودن در محیط کار پیاده روی صبحگاهی
  2
     پیاده روی صبحگاهی
  16%
  رای دهید
  یکی از روش های بسیار موثری که تست های فراوانی نیز روی آن شده، 20 دقیقه پیاده روی صبحگاهی است. بهترین مکان برای پیاده روی، جاهای خلوت و خوش آب و هوا مثل پارک هاست. اما اگر امکان اینکار برای شما وجود ندارد می توانید تمام یا قسمتی از مسیر محل کار خود را پیاده رویی کنید. به نظر شما اینکار تا چه اندازه تاثیر گذار است؟ آیا به عنوان مهمترین راه در شاد بودن در محیط کار به آن رای می دهید؟ اگر تجربه ی انجام پیاده روی صبحگاهی پیش از رفتن به محل کار خود را دارید، از تجارب خود با ما بگویید.
 • بهترین راه های شاد بودن در محیط کار تصمیمات کمتری بگیرید
  3
     تصمیمات کمتری بگیرید
  14%
  رای دهید
  تصمیمات در واقع کمی خستگی آور هستند. تصمیمات زیاد افکار شما را درگیر کرده و تصمیمات آینده را سخت تر می کند. این کار شما را خسته کرده و احساس ناراحتی به شما دست خواهد داد. اینکه گاهی روتین خاصی داشته باشید اصلا اذیت کننده نیست، چرا که ذهن شما برای تمرکز روی سایر مسائل آزاد می گذارد. مثلا استیو جابز می گفت که من هر روز همان لباس یقه اسکی مشکب را می پوشم، چرا که ناچار نیستم هر روز برای انتخاب لباس ها تصمیم گیری کنم). پیش از اینکه در محل کار خود شروع به تصمیم گیری کنید، به این فکر کنید 1) آیا تاثیر آن زیاد است 2) نسبت به انجام آن قاطع هستید. اگر پاسخ شما به هر دوی این ها منفی بود، پس نیازی به انجام آن کار نخواهید داشت.
 • بهترین راه های شاد بودن در محیط کار ابتدا کارهای مهم تر را انجام دهید
  4
     ابتدا کارهای مهم تر را انجام دهید
  12%
  رای دهید
  یکی از موارد روبرو را انتخاب کرده و ابتدا یکی از این ها را انجام دهید: 1) انجام کاری که کمترین مهلت برای انجام آن وجود دارد 2) انجام کاری که بیشترین اضطراب را به شما منتقل می کند 3) کاری که بیشتری زمان و انرژی را می گیرد. از چک کردن پی در پی ایمیل خود یا شبکه های اجتماعی خودداری نمایید. اگر کسی کار واجبی داشته باشد، حتما با شما تماس خواهد گرفت. چک کردن موبایل یا ایمیل و غیره، تمرکز شما را از بین می برند، بهتر است برای انجام کارهای مهم، تمرکز خود را با کارهای غیر ضروری از بین نبرید.
 • بهترین راه های شاد بودن در محیط کار به همکار خود کمک کنید
  5
     به همکار خود کمک کنید
  10%
  رای دهید
  یکی از مطالعات انجام شده روی افراد 30 ساله در دانشگاه ویسکانسین-مدیسن نشان داد که افرادی که به همکارهای خود می کنند، در محل کار خود احساس بهتری نسبت به سایر افراد در همان محیط داشته اند. کمک به همکار چرخه ی مطلوبی را برای فرد ایجاد می کند؛ طبق آمار گزارش شده از آن دانشگاه، افرادی که روحیه ی مثبت تری دارند، تا 33% از افرادی مثبت نیستند، بیشتر به همکار خود کمک می کنند. الزاما نباید کار خاص و ویژه ای انجام دهید. می توانید حتی وقتی برای خود یک فنجان چای یا قهوه می ریزید، برای او هم بریزید.
 • بهترین راه های شاد بودن در محیط کار روی مسائل مثبت تمرکز کنید
  6
     روی مسائل مثبت تمرکز کنید
  8%
  رای دهید
  اگر روز شما به گوش سپاری به شایعات و افکار منفی سیر شده است، طبیعی است که مضطرب و ناراحت باشید. همه می دانیم که منفی بودن نه تنها کار ساده ایست، که تاثیر زیادی نیز روی فرد می گذارد. اما نکته ای که حائز اهمیت است، مقابله با این حالات هست. خوشحال بودن در شرایطی که همیشه چیز خوب و فوق العاده است، کار بزرگی نیست بلکه باید بتوانیم روحیه خود را در شرایط سخت نیز قوی نگه داریم. به نظر شما تاثیر انجام این کار چقدر است؟ آیا می تواند بهترین روز کاری را برای شما به همراه داشته باشد؟ اگر پاسخ شما مثبت است، رای خود را ثبت نمایید.
 • بهترین راه های شاد بودن در محیط کار از پیشرفت خود شاد و آگاه باشید
  7
     از پیشرفت خود شاد و آگاه باشید
  8%
  رای دهید
  در یکی از بهترین کتاب ها درباره شاد بودن در محیط کار به نویسندگی ترسا آمابیل، یکی از موثرترین علت های روحیه مثبت کارمند، حس پیشرفت معنادار و حرکت رو به جلو معرفی شده است. به همین منظور، می توانید پیش از شروع به انجام کار، سه کاری که در اولویت انجام دهی هست را یادداشت نمایید. این کار را پیش از حتی روشن کردن لپ تاپتان انجام دهید. هر کدام که انجام شد را تیک بزنید، در انتهای روز از اینکه توانایی انجام این کارها را داشته اید، راضی خواهید بود. اگر کار پیش روی شما، یک پروژه ی بزرگ است، می توانید آن را به بخش های کوچکی قسمت کنید. به صورتیکه از نوشتن عنوان یک مقاله حتی احساس رضایت داشته باشید.
 • بهترین راه های شاد بودن در محیط کار در واکنش نشان دادن به دیگران صبور باشید
  8
     در واکنش نشان دادن به دیگران صبور باشید
  5%
  رای دهید
  گاهی برخی از همکارها یا مدیر شما با لحنی تند و زننده با شما صحبت می کنند. در واکنش نشان دادن به این آدم های منفی باید صبور باشید و کمی سکوت کنید تا حس منفی آن ها به شما هم منتقل نشود بلکه شما با آرامش، به آن ها بفهمانید که رفتار درستی ندارند. شاید هم هیچ وقت نفهمند، اما شما حال خوب خودتان را به خاطر انرژی منفی دیگران خراب نکرده اید. گاهی بعضی از شما تقاضای کمک می کنند و یا به شما دستور انجام کاری را می دهند. پیش از انجام این چنین کارهایی بهتر است از او سوال کنید که تا چه زمانی می شود اینکار را انجام داد تا شما برنامه های خود را برای انجام آن کار تنظیم کرده و اضطراب نگیرید. هیچ عجله ای برای به هم ریختن آرامش شما وجود ندارد.
 • بهترین راه های شاد بودن در محیط کار لبخند بزنید
  9
     لبخند بزنید
  3%
  رای دهید
  حتی لبخند الکی و مصنوعی هم به شما احساس بهتری می دهد. لبخند تمام عضلات بدن شما را تحریک می کند و به شما احساس مثبتی انتقال می دهد. دیگران نیز از دیدن لبخند روی صورت شما شاد می شوند. همیشه تلقین، یکی از موثرترین روش های باور یک چیز بوده است. پس حتی اگر به قدر خسته هستید که نمی توانید لبخند بزنید، این کار را به صورت مصنوعی انجام دهید تا نسبت به تاثیرات آن آگاهی یابید. به نظر شما تاثیر لبخند در داشتن یک روز کاری مثبت و مفید چه اندازه است؟ نظرات و رای خود را با ما به اشتراک گذارید.
 • بهترین راه های شاد بودن در محیط کار کار خود را با شکرگزاری به اتمام رسانید
  10
     کار خود را با شکرگزاری به اتمام رسانید
  1%
  رای دهید
  ذهن ما در به خاطر سپاری خبرهای بد خیلی بهتر از خاطرات خوب است. یکی از مطالعات نشان داد که تاثیرات منفی موانع در کار تا سه برابر بیشتر از تاثیر مثبت پیشرفت در کار، قدرت دارند. اما می توانید با تعصب منفی و طبیعی ذهن خود بجنگید. به اتفاق خوبی که در طول روز افتاده، به یک کار مثبتی که انجام داده اید فکر کرده و برای آن شکرگزار باشید. اینکار را تبدیل به یک عادت کنید تا حتی در روزهای شلوغ فراموش نشود. حتی می توانید برای اتفاق های تکراری قدردان باشید.
11